Ako si vybrať správnu veľkosť návlekov COMPRESSPORT?

Výber správnej veľkosti návlekov alebo ponožiek je veľmi dôležitý. Compressport na rozdiel od ostatných značiek na trhu určuje správnu veľkosť návlekov podľa obvodu lýtok alebo stehna (u produktov R2, QUAD), prípadne kombináciou veľkosti chodidla a obvodu lýtka alebo stehna (u produktov Full Socks a Full Leg). Pre výber správnej veľkosti použite vždy TABUĽKU VEĽKOSTÍ. Budete […]...
25. októbra 2014 | Michal Pataky | 0 komentárov
Výber správnej veľkosti návlekov alebo ponožiek je veľmi dôležitý.

Compressport na rozdiel od ostatných značiek na trhu určuje správnu veľkosť návlekov podľa obvodu lýtok alebo stehna (u produktov R2, QUAD), prípadne kombináciou veľkosti chodidla a obvodu lýtka alebo stehna (u produktov Full Socks a Full Leg).

Pre výber správnej veľkosti použite vždy TABUĽKU VEĽKOSTÍ. Budete potrebovať páskový alebo krajčírsky meter, prípadne kus špagátu a pravítko. Určenie správnej veľkosti je veľmi dôležité pre získanie maxima výhod z produktov Compressport. Prosíme, venujte mu teda patričnú pozornosť.

Obvody merajte vždy podľa vyobrazenia na tabuľke. Odporúčame spraviť viac meraní, pre prípad, že by ste sa pomýlili. Aj tu platí staré známe: "dvakrát meraj a raz objednaj". Taktiež by ste mali merať svoje obvody buď v poobedných hodinách alebo po záťaži. Neodporúčame merať ráno alebo doobeda z jednoduchého dôvodu. Počas dňa kedy vykonávate pohybovú aktivitu (chôdza, tréning a pod.) dochádza k prekrveniu svalov, čo spôsobí mierny "opuch". Väčšinu návlekov nebudete použivať  v noci, ale budete ich používať práve pri tréningu alebo závode a neskôr počas fázy regenerácie. Preto sa snažte merať keď už je vaše telo v nejakom "tempe".

Namerali ste hraničnú veľkosť?

Vaše viacnásobné meranie ukázalo výsledok spadajúci presne medzi dve veľkosti v tabuľke. Ktorú veľkosť máte zvoliť?
Pokiaľ Vami nameraná hodnota spadá podľa našej TABUĽKU VEĽKOSTÍ medzi dve veľkosti, odporúčame zvoliť vždy tú väčšiu. Pohodlie pri výkone a pri regenerácii je nevyhnutné a má prednosť! Okrem toho už viete, že počas záťaže svaly mierne zväčšia svoj objem, preto musíme zabrániť tomu, aby návleky nebol až príliš tesný. Pretože príliš tesné návleky pri nesprávne zvolenej veľkosti môžu spôsobovať kŕče.

Tiež je dôležité, hlavne ak s používaním kompresných návlekov začínate, zvoliť práve väčšiu veľkosť, ak ste namerali hraničnú hodnotu. Len profi športovci, ktorý majú dostatok skúseností s kompresiou si môžu dovoliť zvoliť menšiu veľkosť, ak im to vyhovuje.

 

Dúfame, že teraz už viete takmer všetko o výbere veľkostí kompresného oblečenia. Už si len vybrať z našej ponuky kompresného oblečenia:

 

tabulka-velikosti


Komentáre

komentáre