Jedálniček na mieru pre každého športovca.

Pridali sme pre vás, všetkých športovcov, ďalšiu zaujímavú službu. Okrem toho, že si u nás viete nakúpiť perfektné tréningové pomôcky, tak viete prísť na diagnostiku zloženia tela, FMS testovanie a dokonca, po novom vám vypracujeme aj profesionálny jedálniček na mieru. Špecifický jedálniček na mieru ti pomôže k lepším výkonom. Štandardne majú ľudia dva ciele. Jedným […]...
21. novembra 2016 | Michal Pataky | 0 komentárov
Pridali sme pre vás, všetkých športovcov, ďalšiu zaujímavú službu. Okrem toho, že si u nás viete nakúpiť perfektné tréningové pomôcky, tak viete prísť na diagnostiku zloženia tela, FMS testovanie a dokonca, po novom vám vypracujeme aj profesionálny jedálniček na mieru.

Špecifický jedálniček na mieru ti pomôže k lepším výkonom.


Štandardne majú ľudia dva ciele. Jedným z nich je trvalé schudnutie a druhým je zvýšenie výkonu. My ti vieme pomôcť s oboma. Spolupracujeme so špičkovým slovenským softwareom PLANEAT, vďaka ktorému vieme vytvoriť stravovací plán pre konkrétneho človeka.

Dosť bolo pseudoindividuálnym plánom od samozvaných odborníkov, ktorí len prepisovali niečo, čo raz niekomu zafungovalo. My sme schopní spraviť naozaj personalizovaný jedálniček, ktorý nám vďaka softwareu vygeneruje presne hodnoty a konkrétne potraviny, ktoré má človek jesť.

Čo berieme do úvahy?


Zloženie tela  • základom je vedieť, aké máme zloženie tela. Do úvahy berieme aké % tuku má daný človek, jeho hmotnosť a výšku. Ak svoje % tuku nepoznáš spravíme ti odbornú diagnostiku pomocou bioimpedancie. Samozrejme vieme spraviť aj bez týchto údajov jedálniček, ale čím viac o tebe vieme, tým lepšie a presnejšie údaje dostaneš.


Pohybová aktivita  • kalorický výdaj je závislý od energie, ktorú spálime počas tréningov. Preto do úvahy berieme, to koľko tréningov v týždni máš. Vieme generovať plány pre ľudí, ktorí sa hýbu 1-2x do týždňa, ale aj pre tých, ktorí sú vrcholovými športovcami a trénujú viackrát do dňa.


Stres  • úroveň nášho stresu takisto ovplyvňuje to, koľko kalórií musíme denne prijať. Čím vyššia úroveň stresu tým viac energie potrebujeme prijať. Aj toto je jeden z faktorov, ktorý pri tvorbe jedálničku na mieru berieme do úvahy.


Zamestnanie  • zamestnanie a jeho charakter musíme zohľadniť taktiež. Je veľký rozdiel, či sedíme v kancli alebo rúbeme v lese drevo. Či si úradník alebo baník, vieme pomerne presne určiť spálené množstvo kalórií.


Preferované a nepreferované potraviny potraviny  • v minulosti pri tvorbe jedálničkov bol často problém v tom, že ľudia dostávali jedlá, ktoré im nechutili a mali jesť potraviny, ktoré neznášajú. Toto máme ošetrené tým, že software, ktorým jedálniček na mieru tvoríme zohľadňuje naše preferencie. Ak napríklad nemáš rád/a hríby, tak ich jednoducho vynecháme. Ak naopak preferuješ napr. kuracie mäso, tak ho zaradíme viac ako iné druhy.


Alergie a intolerancie  • alergie a intolerancie sú jedným z najvýznamnejších faktorov, ktoré ovplyňujú tvorbu stravovacích plánov. Predstav si, že nemôžeš jesť lepok a v jedálničku by bolo pečivo alebo cestoviny. Takýto jedálniček by ti bol na dve veci. My v našom zohľadňujeme všetky najčastejšie intolerancie, čiže laktóza, lepok, mliečna bielkovina, orechy, ryby a morské plódy alebo sója a vajcia.>> OBJEDNAŤ JEDÁLNIČEK TU <<<Pozri si video ako sme tvorili jedálniček pre majstra SR v maratóne Gabriela Švajdu.


https://www.youtube.com/watch?v=H4ZKGRUooIQ

Aké stravovacie režimy si môžeš vybrať?


Používame tri najčastejšie stravovacie režimy vytvorené špičkovými slovenskými odborníkmi na výživu. Vždy zohľadňujeme ciele športovca, ale aj jeho doterajšie spôsoby stravovania.

Štandardný režim stravovania podľa WHO


V tomto režime využívame vyšší príjem sacharidov. Riadime sa štandarnými odporúčaniami WHO, Svetovej zdravotníckej organizácie. Sacharidy v tomto príde tvoria cca 50% energetického príjmu. V prípade, že chceme redukovať telesnú hmotnosť znižujeme celkový príjem kalórii, ale zachovávame dostatok bielkovín na ochranu svalovej hmoty.

Znížený príjem sacharidov poobede


V tomto režime pracujeme už so zníženým príjmom sacharidov, hlavne v poobedných a večerných hodinách. Tento režim je vhodný pri úprave hmotnosti tela. Pre ilustráciu, v tomto režime na raňajky jeme cca 40% energie zo sacharidov a počas večere máme len 20% sacharidov a až 40% bielkovín.

Metabolické programovanie


Režim zameraný na zlepšenie metabolickej flexibility. Zlepšuje nie len estetiku (TH, pomer výkon / hmotnosť), ale optimalizuje aj odpoveď metabolizmu na fyzickú záťaž. Tento režim je postavený na dvoch hlavných jedlách a zvýšenom príjme zdravých tukov s veľmi nízkym príjmom sacharidov. Preferujeme v ňom prerušované hladovanie ako jeden zo základných spôsobov zvyšovania metabolickej flexibility.Ako vyzerá náš jedálniček na mieru?


V jedálničku dostaneš tri dokumenty. V prvom je kompletný zoznam receptov a množstva, ktoré máš zjesť, prispôsobené tebe na mieru. Tento jedálniček obsahuje aj presný rozpis kalórií a všetkých nutrientov. V ďalšom dokumente nájdeš skrátený zoznam potravín a jedál, ktoré máš jesť. Navyše ako bonus od nás dostaneš aj nákupný zoznam potravín, ktorý si vieš vziať so sebou na nákup. Takto sa nemôžeš vyhovoriť na to, že nevieš čo si máš kúpiť :)

Pozri si nasledujúce obrázky, aby si presnejšie vedel/a čo v ňom nájdeš.

jedalnicek na mieru

 

zdravý jedálniček na chudnutie na mieru

jedalnicek na mieru

 

Ak si to celé zosumarizujeme, tak máš možnosť získať špičkový, optimalizovaný jedálniček presne na mieru tebe a tvojim potrebám. Vďaka nemu vieme zredukovať telesnú hmotnosť kvalitne a dlhodobo alebo pribrať na hmotnosti. A to všetko s garanciou odbornosti, ktorú zastrešili mená ako Milan Sedliak, Viktor Bielik alebo Vlado Zlatoš.

 

>>> OBJEDNAŤ JEDÁLNIČEK TU <<<

Komentáre

komentáre