Popis našich tréningov

Od začiatku roku 2016 máš možnosť u nás absolvovať tieto tréningy. FUNKČNÝ (PRO) TRÉNING PRE BEŽCOV  Trápia ťa pri pravidelnom behu zranenia? Zvyknú ťa bolieť kríže, kolená, či iné kĺby? Alebo už nevieš zlepšiť svoj čas na desine? V týchto, ale aj v ďalších prípadoch je pre teba určený náš funkčný tréning pre bežcov, ktorý predstavuje nový […]...
26. januára 2016 | Michal Pataky | 0 komentárov

Od začiatku roku 2016 máš možnosť u nás absolvovať tieto tréningy.FUNKČNÝ (PRO) TRÉNING PRE BEŽCOV 


Trápia ťa pri pravidelnom behu zranenia? Zvyknú ťa bolieť kríže, kolená, či iné kĺby? Alebo už nevieš zlepšiť svoj čas na desine?


V týchto, ale aj v ďalších prípadoch je pre teba určený náš funkčný tréning pre bežcov, ktorý predstavuje nový koncept posilňovania zameraného špeciálne na „problémy“ bežcov.


Ruku na srdce bežci … Kto z nás v príprave na pretek zaraďuje do svojho tréningového programu aj posilňovanie? Asi len málokto. Zaradíme maximálne plávanie a sem-tam nejaký bicykel. Treba si však uvedomiť jednu podstatnú vec a to je, že na zlepšenie nášho bežeckého výkonu musíme pravidelne cvičiť!


Dôležité je kompenzovať zaťaženie, ktoré beh samotný prináša. Cvičením taktiež dokážeme upraviť držanie tela a rozsah pohybov v jednotlivých kĺboch, čo sa v konečnom dôsledku premietne aj do rýchlejšieho a ľahšie kroku.


Často vidíme na rôznych pretekoch zhrbených bežcov s guľatým chrbtom, ďalej tých, čo len tak šúchajú nožičkami lebo sa nevedia poriadne odraziť, ale aj takých, ktorí v tom “sedia” lebo majú slabý zadok a brucho. Okrem toho beháme s instabilnými členkami a skoliózou.


Cvičenie popri behaní netreba podceňovať, pretože je dôležitým faktorom aj z hľadiska prevencie voči zraneniam.


Ako najlepšie predchádzať zraneniam?


No predsa jednoducho! Začnime pravidelne cvičiť, mobilizovať a stabilizovať, uvoľňovať, posilňovať a náš beh bude razom lepší. Naše kĺby dostanú nový rozmer v rozsahu pohybu, vďaka čomu si predĺžime krok. Náš chrbát bude rovnejší, bránica bude lepšie pracovať, čím sa zlepší dýchanie a následne náš výkon. Presne tak je koncipovaný aj náš Funkčný tréning pre bežcov. Budeme posilňovať chrbtové svaly, pracovať na držaní tela, na rozsahoch pohybu, stabilizovať jednotlivé kĺby a neskôr aj pracovať na dynamike a odraze.


Dúfame, že sa u nás čoskoro stretneme, aby sme si poriadne zacvičili a urobili tak niečo viac pre náš beh.


REZERVOVAŤ TRÉNING TU >>>
Body PRO TRÉNINGY


Máš rád skupinové tréningy, kde sa stretne super partia ľudí, ktorí spolu makajú a zlepšujú sa?


Presne o tom je náš skupinový kondičný tréning, ktorý robievame pravidelne v našich priestoroch. Každý mesiac máme jednu tému tréningu, ktorej sa venujeme, napr. Kettlebell tréning, hiit tréning, silový tréning a pod.


Týmto spôsobom rozvíjame tvoje pohybové schopnosti, vďaka čomu napreduješ a zlepšuješ sa.


Okrem toho si v partii super ľudí, ktorí sa navzájom motivujú a dokážu sa vyhecovať k ešte lepším výkonom.


Tieto tréningy robíme už viac ako tri roky. Na našich skupinovkách je vždy ideálny pomer ľudí na jedného trénera cca 5 : 1. Vďaka tomu má tréner priestor sa ti venovať.   


Bojíš sa, že nebudeš stíhať alebo vládať?


To vôbec nevadí! Tréning ti vieme prispôsobiť na základe tvojich schopností a kondície. Každé cvičenie má svoj ľahší alebo ťažší variant, prípadne upravíme počet opakovaní alebo sérií. Nemusíš sa teda ničoho báť a kľudne si príď zacvičiť.


REZERVOVAŤ TRÉNING TU >>>OSOBNÉ TRÉNINGY


Potrebuješ mať individuálny prístup? Chceš sa naučiť dokonale techniku cvičení a zároveň dosiahnuť svoj osobný cieľ?


Presne pre teba tu máme osobný tréning face to face s profesionálnym trénerom. Osobný tréning je ideálny pre ľudí, ktorí majú špecifický cieľ pretože sa im dá jednoducho prispôsobiť na mieru.


Potrebuješ schudnúť alebo zlepšiť silu? Prípadne chceš sformovať postavu?


Vyber si osobný tréning a celý tréningový proces prispôsobíme na základe toho, čo chceš a potrebuješ, vďaka čomu dosiahneš prvé výsledky za pomerne krátku dobu. Avšak musíš mať odhodlanie, pevnú vôľu a dodržiavať všetko, čo ti povie tréner. Inak budeme mať len čiastkové výsledky.


Aké výhody má dlhodobé vedenie osobných tréningov pod dohľadom trénera


Dlhodobo vedené tréningu sú pre teba najlepšou voľbou. Na základe tvojej anamnézy a aktuálnych možností vieme dlhodobo pracovať na tvojich cieľoch. Potrebná je od teba len pravidelnosť účasti na tréningoch a dodržiavanie rád.


Výhodou týchto tréningov je, že vieme na základe evidencie tréningového zaťaženia zhodnotiť náš spoločný posun vpred. Okrem toho, ťa máme stále pod dohľadom, komunikujeme spolu, analyzujeme, debatujeme a pomáhame si navzájom na základe čoho sa vieme rýchlejšie posúvať vpred.

Komentáre

komentáre