1. preteky v behu s odporovým padákom

Predposledný novembrový víkend sme usporiadali naše prvé športové podujatie pod značkou protrening.sk. Zobrali sme to naozaj vážne a pripravili sme 1. preteky v behu s odporovým padákom na SLOVENSKU. Na našom prvom ozajstnom športovom podujatí sa zúčastnilo celkovo 14 bežcov, ktorí pretekali v behu na 335m a za sebou “ťahali” náš odporový padák. Musíme uznať, že […]...
30. novembra 2014 | Michal Pataky | 0 komentárov
Predposledný novembrový víkend sme usporiadali naše prvé športové podujatie pod značkou protrening.sk. Zobrali sme to naozaj vážne a pripravili sme 1. preteky v behu s odporovým padákom na SLOVENSKU.

Na našom prvom ozajstnom športovom podujatí sa zúčastnilo celkovo 14 bežcov, ktorí pretekali v behu na 335m a za sebou "ťahali" náš odporový padák. Musíme uznať, že to bolo naozaj náročné, aj napriek kratšej trati, na akú je väčšina bežcov zvyknutá. Preverili sme anaeróbny metabolizmus každého účastníka, pretože, ak chcel mať naozaj dobrý čas, tak musel ísť naplno, čo to dalo.

Každý účastník mal dva pokusy, medzi ktorými musela byť pauza minimálne 10 minút, na to, aby sa aspoň čiastočne zregeneroval a začal spracovávať nahromadený laktát.

Víťazom sa stal Peter Krivosudský, s časom 51:73, na druhom mieste bol Marek Hladík s časom 51:84 a tretí bol Ľubo Chalpáš s časom 52:90. Ako vidíte, rozdiel medzi prvým a druhým súťažiacim bol len 0,11 s - asi jednému viac zafúkal vietor :-)

Medzi ženami vyhrala Martina Ostrožovičová s časom 1:13.41 a druhá bola 58-ročná Soňa Macejáková s časom 1:51:08, ktorá sa nezľakla ani tejto našej náročnej výzvy.

Nezabudnite si pozrieť aj reportáž Televízie Ružinov v relácii TV Šport z 25.11. ;-)

 

Ďakujeme všetkým účastníkom za to, že prišli, behali, makali, pretekali a dali zo seba maximum. Strávili sme veľmi príjemné dopoludnie v spoločnosti fajn ľudí. Taktiež vďaka patrí aj Ružinovskému športovému klubu, ktorý nám umožnil usporiadať tento event.

  

Už teraz sa tešíme na ďalšie akcie, ktoré pre vás pripravujeme a zorganizujeme v roku 2015 ;-)

Fotogalériu si môžete pozrieť tu na našej FB stránke.

Ponuku odporových padákov nájdete tu:

Páčil sa ti tento článok?
Dočítal si sa zaujímavé informácie a chceš sa dozvedieť ešte viac? Zadaj svoj email a my ti podobné články pošleme úplne ZADARMO.

Komentáre

komentáre