Regenerácia svalstva u bežcov

Regenerácia svalstva u bežcov býva často podceňovaná! Bežci si niekedy neuvedomujú fakt, že aj oni potrebujú regenerovať svoje svalstvo a celý organizmus po tréningoch. Často sa spoliehajú len na pasívnu regenerácia v podobe spánku a dňa bez tréningu. Tento postup nie je celkom správny. Ideálne je ak bežec zapojí do svojho tréningu aj aktívnu regeneráciu […]...
10. augusta 2016 | Michal Pataky | 0 komentárov

Regenerácia svalstva u bežcov býva často podceňovaná!


Bežci si niekedy neuvedomujú fakt, že aj oni potrebujú regenerovať svoje svalstvo a celý organizmus po tréningoch.

Často sa spoliehajú len na pasívnu regenerácia v podobe spánku a dňa bez tréningu. Tento postup nie je celkom správny. Ideálne je ak bežec zapojí do svojho tréningu aj aktívnu regeneráciu a kompenzačný tréningu.

O tejto téme sme nedávno prednášali na Adidas Runners tréningu v Bratislave. 

Vysvetľovali sme bežcom ako rýchlejšie regenerovať a zapojiť kompenzačný tréning do svojho programu.

Čo obsahovala prednáška o moderných prostriedkoch regenerácie a o regenerácii svalstva u bežcov?


Na začiatok sme si vysvetlili, aký je rozdiel medzi aktívnou a pasívnou regeneráciou. Aktívna je vtedy, ak do regeneračných procesov v ogranizme cielene zasahujeme. To znamená, že vykonávame určité kroky alebo aktivity na to, aby sme obnovili naše energetické zdroje rýchlejšie.

Pasívna je pravý opak. Čiže nezasahujeme žiadnym spôsobom do organizmu. Keďže téma regenerácie je pomerne obsiahla venovali sme sa konkrétne zefektívneniu regenerácia rekreačného bežca pomocou Blackroll valcov.

[caption id="attachment_10944" align="aligncenter" width="607"]regeneracia svalstva u bezcov Časť z prednášky regenerácia svalstva u bežcov a moderné prostriedky regenerácie[/caption]

Regenerácia svalstva pomocou blackroll valcov.


Mnoho športovcov, stále nepozná benefity myofasciálneho uvoľňovania a nevie ako ho aplikovať do tréningu. Preto sme bežcom vysvetlili všetky benefity, ale aj oveľa viac.

Rozprávali sme sa o fasciách a o tom, ako ovplyvňujú náš výkon a držanie tela a prečo je potrebné sa o fascie starať. Ďalej sme si vysvetlili ako vznikajú tzv. triggerpointy, čo sa v nich deje a ako ich odstraňovať.

Na záver sme si všetko vyskúšali v praxi a otestovali, či naozaj používanie valcov funguje. Vykonali sme jednoduchý test, vďaka ktorému je krásne vidno ako je naše telo poprepájané a ako sa svaly navzájom spolu s fasciami ovplyvňujú.

Pozri si malú ochutnávku z tejto super akcie:



 

Chcel/a by si sa aj ty dozvedieť viac o regenerácii svalstva u bežcov?


Celú prednášku sme natočili na video. Avšak momentálne ju nemáme prístupnú verejne, preto ju posielame len ľuďom, ktorých táto téma naozaj zaujíma. Ak patríš medzi nich, tak nám dole nechaj email a my ti ju obratom pošleme, aby si mohol/a aj ty regenerovať oveľa rýchlejšie a efektívnejšie. Určite stojí za to, si ju vypočuť a dozvedieť sa niečo nové.

 



 

regeneracia svalstva u bezcov
[fbcomments]

Najčítanejšie články

[wpp stats_views=1 post_type="post" order_by="views" range="monthly"]