Ako funguje technológia ON/OFF?

Vychytaná termoregulácia aj kompresia pre náročné výkony! Poznáte to veľmi dobre, chystáte sa na dlhú trať plnú prevýšenia, náročných stúpaní aj prudkých klesaní? Ako zvoliť vhodnú spodnú bielizeň, aby ste pociťovali komfort a optimálnu tepelnú pohodu vo všetkých fázach výkonu? Pri stúpaní sa zvyčajne dosť namáhate a zahrievate, ale pri zostupe alebo pokojnejších častiach vaše telo […]...
25. októbra 2014 | Michal Pataky | 0 komentárov
Vychytaná termoregulácia aj kompresia pre náročné výkony!

Poznáte to veľmi dobre, chystáte sa na dlhú trať plnú prevýšenia, náročných stúpaní aj prudkých klesaní? Ako zvoliť vhodnú spodnú bielizeň, aby ste pociťovali komfort a optimálnu tepelnú pohodu vo všetkých fázach výkonu?

Pri stúpaní sa zvyčajne dosť namáhate a zahrievate, ale pri zostupe alebo pokojnejších častiach vaše telo znižuje teplotu. Bežná termobielizeň má sklony sa správať optimálne len v jednej fáze výkonu. Máte teda dve voľby: buď zvoliť ľahšiu bielizeň, v ktorej sa nebudete prehrievať v náročnejších fázach výkonu, ale pri menšej fyzickej záťaži riskujete prechladnutie. Alebo oblečiete silnejšie termovrstvu, skúsite vydržať zvýšenú teplotu tela a nadmerné potenie a potom pri spomalení schladnete do optimálneho stavu.

Ani jeden z týchto variantov samozrejme nie je dokonalý a obe prinášajú obmedzenie výkonu aj tepelnej pohody.

Nová technológia firmy COMPRESSPORT prichádza s unikátnym riešením termoregulačnej bielizne a to ešte v kombinácii s kompresnými vlastnosťami tkaniny. Nová multifunkčná bielizeň ON / OFF je skvelou voľbou pre športovcov na dlhších tratiach, horských túrach, bežkárov, trailových bežcov - skrátka pre všetkých, ktorí kombinujú intenzívne aj pokojnejšie fázy športového výkonu.

Predstavme si, že naše telo má dva módy - ON (zapnuté), kedy podáva vysoký výkon, zahrieva sa, zhlboka dýcha a pulzová frekvencia je vysoká a OFF (vypnuté), kedy sa upokojuje, ochladzuje, pulz sa znižuje. A práve tieto dva módy nášho tela rieši multifunkčná bielizeň ON / OFF.

Ako to celé funguje?

ON efekt
Počas intenzívneho výkonu potrebujete viac a viac vzduchu pre lepšie okysličenie svalov. Hrudný kôš sa rozpína a dych sa zrýchľuje a prehlbuje. To zvyčajne vedie k pocitu, že v klasickom (kompresnom) športovom oblečení sa cítite zviazaní.

Špeciálne navrhnuté vlákna ON / OFF sa vďaka počtu 42 000 alveol aktivujú zvyšovaním telesnej teploty, otvoria sa a poskytnú tak dostatok priestoru pre hlboký nádych a zároveň prepustia vzduch pre dostatočné ochladzovanie tela. Môžete tak dýchať zhlboka, budete cítiť ochladzovanie a výkonnosť nebude trpieť žiadnym obmedzením.

OFF efekt
Dosiahli ste vrcholu a následne spomaľujete alebo začínate zostup, vaša tepová frekvencia sa upokojuje a váš hrudný kôš zmenšuje svoj objem. Potrebujete ochrániť proti vonkajším vplyvom (vzduchu, vetru, zime ...) aj proti svalovým otrasom pri klesaní. Vibrácie svalov spotrebujú veľa energie a sú tiež zodpovedné za držanie tela, nerovnováhu a zvýšené riziko zranenia.
Alveoly, ktoré sú v látke, sa uzavrú a chránia pred teplotnými zmenami zaručením vysokej kompresie pri zostupe s dokonale spevnenými svalmi.

ON / OFF tričká kombinujú termoregulačné vlastnosti s kompresnými účinkami a poskytujú tak perfektnú ochranu pred teplotnými zmenami, ale aj ochranu svalov pri záťaži. Kompresia pozitívne ovplyvní kvalitu výkonu, pretože podporuje cirkuláciu krvi a pomáha tak rýchlejšie odstraňovať toxíny. Nemenej dôležitá je aj ochrana svalov pred otrasmi, tričko poskytuje lokalizovanú špeciálnu ochranu bicepsov a predlaktia.

Výhody a vlastnosti ON / OFF multifunkčnej bielizne COMPRESSPORT:

  • Revolučná technológia pre optimálnu termoreguláciu v každej fáze výkonu

  • Kompresia pre ochranu svalov a podporu výkonu i rýchlej regenerácie

  • Pohodlie bezšvového strihu, mäkkého a ľahkého mikrovlákna

  • Hydrofóbne vlákno odvádza pot aj pri vysokej záťaži

  • Antibakteriálna a protizápachová úprava


ONOFF - 1 stranaONOFF - 2 strana

 

Komentáre

komentáre