5 cvičení, ktoré pália viac kalórií ako beh. + VIDEO

Poznaš týchto 5 cvičení, ktoré pália viac kalórií ako súvislý beh? Beh je stále považovaný za jednu z najlepších pohybových aktivít na pálenia kalóri. My vieme, že to nie je úplne tak. Beh síce môže byť efektívnym prostriedkom pri snahe o schudnutie ale redukciu tuku, ale dnes ti dáme ďalších 5 alternatív, ktoré môžu byť […]...
6. januára 2016 | Michal Pataky | 0 komentárov

Poznaš týchto 5 cvičení, ktoré pália viac kalórií ako súvislý beh?


Beh je stále považovaný za jednu z najlepších pohybových aktivít na pálenia kalóri. My vieme, že to nie je úplne tak. Beh síce môže byť efektívnym prostriedkom pri snahe o schudnutie ale redukciu tuku, ale dnes ti dáme ďalších 5 alternatív, ktoré môžu byť ešte vhodnejšie a efektívnejšie.

Poďme na to!

[caption id="attachment_9739" align="alignnone" width="1024"]5 cviceni ktore palia viac kalorii ako beh 5 cviceni ktore palia viac kalorii ako beh[/caption]

Preskoky na švihadle. 

Áno, práve švihadlo je mimoriadne efektívne. Nemusíš stále skákať len znožmo. Skús rôzne varianty skokov a snaž sa ich robiť v čo najvyššej intenzite s krátkami pauzami. Napríklad také vysoké kolená cez švihadlo počas 30 s zaťaženia a 30 s oddychu v 10 sériach môžu spáliť toľko čo súvislý rovnomerný beh počas 15-20 min. Na inšpiráciu ti poslúži aj naše video základných preskokov na švihadle.


Angličáky - Burpees

Angličáky buď miluješ alebo nenávidíš, iná možnosť pri tomto cvičení nieje. Lebo spraviť drep + kľuk + drep + výskok v jednom cvičení a opakovať to viackrát za sebou dá zabrať aj skúseným borcom. Vždy však musíš dbať na kvalitné nastavenie a spevnené celé telo. Jeden angličák dokáže spáliť asi 1,43 kalórií. Ak dáš 10 za minúty si v dobrej forme a to máš 14,3 kalórií za minútu. Za 1O minút "vybúchaš" zo seba 143 kalórií.Kettlebell swing. 

Úžasné a moje najobľúbenejšie cvičenie - swing s kettlebellom. Ak sa perfektne naučíš techniku, tak spáliš za minútu aj 20 kalórií. Ale pamätaj si, že technika je vždy prvoradá, nikdy nesmie ísť na úkor výkonu! Toto cvičenie je ideálne na posilnenie sedacích svalov a spevnenie celého tela.

 


Drepy s výskokom.

Ak ti obyčajné drepy nerobia problém, tak zvýšiť ich náročnosť môžeš jednoducho. Pridáš do drepu výskok. To zabezpečí, že tvoje telo bude musieť pracovať na vyššie obrátky. Zvýšiš podiel spálených kalórií a navyše perfektne naštartuješ svoj metabolizmus, ktorý bude počas nasledujúcich niekoľko desiatok minút po tréningu výrazne zvýšený.

Cvičenia s lodným lanom. 

Určite si ich už niekedy videl. Tieto cvičenia sa zdajú byť pomerne nenáročne avšak, ak ideš 20-30 sekúnd naplno, tak tvoj kalorický výdaj výrazne stúpne. Za minútu dokážeš bez problémov spáliť aj 10 kcal. Daj si 20 minútový tréning s lodným lanom a daný deň už nemusíš behať alebo robiť niečo iné.


Máš aj ty svojich 5 cvičení, ktoré pália viac kalórií ako beh? Napíš nám do komentárov, ktoré to sú. Prípadne prihoď video :-)


Ak si ešte necvičil s podobnými pomôckami alebo nerobil niektoré z týchto cvičení, tak dobehni k nám na tréning a my ťa to naučíme :-) Tréningy nájdeš TU: (klikni)

Komentáre

komentáre