Funkčný (pro) tréning pre bežcov

FUNKČNÝ (PRO) TRÉNING PRE BEŽCOV  Trápia ťa pri pravidelnom behu zranenia? Zvyknú ťa bolieť kríže, kolená, či iné kĺby? Alebo už nevieš zlepšiť svoj čas na desine? V týchto, ale aj v ďalších prípadoch je pre teba určený náš funkčný tréning pre bežcov, ktorý predstavuje nový koncept posilňovania zameraného špeciálne na „problémy“ bežcov. Ruku na srdce bežci […]...
17. januára 2016 | Michal Pataky | 0 komentárov

FUNKČNÝ (PRO) TRÉNING PRE BEŽCOV 


Trápia ťa pri pravidelnom behu zranenia? Zvyknú ťa bolieť kríže, kolená, či iné kĺby? Alebo už nevieš zlepšiť svoj čas na desine?


V týchto, ale aj v ďalších prípadoch je pre teba určený náš funkčný tréning pre bežcov, ktorý predstavuje nový koncept posilňovania zameraného špeciálne na „problémy“ bežcov.


Ruku na srdce bežci … Kto z nás v príprave na pretek zaraďuje do svojho tréningového programu aj posilňovanie? Asi len málokto. Zaradíme maximálne plávanie a sem-tam nejaký bicykel. Treba si však uvedomiť jednu podstatnú vec a to je, že na zlepšenie nášho bežeckého výkonu musíme pravidelne cvičiť!


Dôležité je kompenzovať zaťaženie, ktoré beh samotný prináša. Cvičením taktiež dokážeme upraviť držanie tela a rozsah pohybov v jednotlivých kĺboch, čo sa v konečnom dôsledku premietne aj do rýchlejšieho a ľahšie kroku.


Často vidíme na rôznych pretekoch zhrbených bežcov s guľatým chrbtom, ďalej tých, čo len tak šúchajú nožičkami lebo sa nevedia poriadne odraziť, ale aj takých, ktorí v tom “sedia” lebo majú slabý zadok a brucho. Okrem toho beháme s instabilnými členkami a skoliózou.


Cvičenie popri behaní netreba podceňovať, pretože je dôležitým faktorom aj z hľadiska prevencie voči zraneniam.


Ako najlepšie predchádzať zraneniam?


No predsa jednoducho! Začnime pravidelne cvičiť, mobilizovať a stabilizovať, uvoľňovať, posilňovať a náš beh bude razom lepší. Naše kĺby dostanú nový rozmer v rozsahu pohybu, vďaka čomu si predĺžime krok. Náš chrbát bude rovnejší, bránica bude lepšie pracovať, čím sa zlepší dýchanie a následne náš výkon. Presne tak je koncipovaný aj náš Funkčný tréning pre bežcov. Budeme posilňovať chrbtové svaly, pracovať na držaní tela, na rozsahoch pohybu, stabilizovať jednotlivé kĺby a neskôr aj pracovať na dynamike a odraze.


Dúfame, že sa u nás čoskoro stretneme, aby sme si poriadne zacvičili a urobili tak niečo viac pre náš beh.


Chcem sa prihlásiť na tréning TU >>>

Komentáre

komentáre