Propozície – 2. ročník Pretekov v behu s odporovým padákom

PROPOZÍCIE – 2. ročník Pretekov v behu s odporovým padákom. Hlavný organizátor: ProTraining, s. r. o. Miesto konania: ZŠ Tupolevova Dátum konania: 24.10.2015 Štart preteku: 14:00 Disciplíny:  Laktátový šprint – Beh s odporovým padákom na 250 m; Šprint vyraďovacím spôsobom, tzv. drag race na 100 m; detské behy na 50 m. Hlavní funkcionári: Riaditeľ podujatia:                 Mgr. Michal […]...
1. októbra 2015 | Michal Pataky | 0 komentárov

PROPOZÍCIE - 2. ročník Pretekov v behu s odporovým padákom.


Hlavný organizátor: ProTraining, s. r. o.

Miesto konania: ZŠ Tupolevova

Dátum konania: 24.10.2015

Štart preteku: 14:00

Disciplíny:  Laktátový šprint - Beh s odporovým padákom na 250 m; Šprint vyraďovacím spôsobom, tzv. drag race na 100 m; detské behy na 50 m.

Hlavní funkcionári:

Riaditeľ podujatia:                 Mgr. Michal Pataky

Výkonný riaditeľ:                    Mgr. Michaela Háčiková

Športový riaditeľ:                    Mgr. Jozef Kotleba

Vedúci rozhodca:                    Mgr. Peter Rozboril, PhD.

 

Trať preteku: Pobeží sa jeden okruh po 1. (vnútornej dráhe). Na rozcvičenie, budete môcť využiť zvyšné dve dráhy, ktoré ostanú voľné.

Drag race sa pobeží na rovinke v štyroch dráhach.

Prezentácia a registrácia: Účastníci preteku sa budú registrovať priamo na mieste pred štartom. Registrácia bude možná od 12:20.

Štartovné: 3,5€ vopred na účet do 23.10. 20:00 alebo 5€ na mieste. Štartovné sa platí len jedno a umožňuje štartovať v oboch disciplínach, aj Laktátový beh aj Drag race.

Obmedzenie štartu: Štartujú pretekári, ktorí v deň preteku dovŕšia 18 rokov bez rozdielu pohlaví. Mladší pretekári budú môcť štartovať v detských kategóriách len v sprievode zodpovednej, dospelej osoby.

Poistenie: Všetci účastníci sú povinní zabezpečiť si individuálne zdravotné poistenie. Organizátor nepreberá zodpovednosť za škody na majetku alebo na zdraví súvisiace s cestou, pobytom a s účasťou pretekárov na podujatí. Každý účastník štartuje na vlastnú zodpovednosť!

Meranie časov: Meranie časov bude zabezpečené dvomi stopkami (dvoma meračmi), pričom sa vyráta priemerný čas a ten sa zapíše ako výsledný.

Úschovňa a šatňa: každý účastník zodpovedá za svoje veci sám. Šatňa bude k dispozícii, ale nebude pod dozorom.

Pravidlá:

Laktátový šprint - Beží sa s odporovým padákom s priemerom 56“, ktorý ma pretekár zapnutý okolo pása, jeden okruh po tartanovej dráhe v areály na ZŠ Tupolevova, pričom tento okruh meria 250 m. Každý účastník má dva pokusy, pričom medzi jedným a druhým pokusom musí počkať minimálne 10 min. Pretekár nemôže opustiť tartanovú dráhu a taktiež nesmie prešliapnuť čiary, ktoré túto dráhu ohraničujú. Pri neúmyselnom prešľape sa daný pokus nemeria a neuvádza sa do výsledkov. V prípade úmyselného skrátenia trate je pretekár diskvalifikovaný.

Drag race – šprint vyraďovacím spôsobom. Beží na rovinke dlhej 100m. Štartuje sa naraz vo štvorici, každý vo svojej dráhe. Do ďalšieho kola postupuje len prvý a druhý bežec. O postupe rozhoduje vždy rozhodca na cieľovej čiare. Je zakázané vybočovať zo svojej dráhy.

Súťažné kategórie: Preteky majú dve kategórie – muži a ženy bez rozdielu veku.

 

V prípade otázok nás kontaktujte na info@protrening.sk alebo na 0903 925 774

Komentáre

komentáre